top of page

Lubimy góry i lubimy ludzi - to dwa filary przewodnictwa.

Dokładamy do nich najwyższe kwalifikacje 

istniejące w naszym zawodzie i jesteśmy gotowi, 

aby prowadzić Was w góry świata i z powrotem.

 

  • Facebook Classic
Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich

 

Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich to organizacja zrzeszająca polskich międzynarodowych przewodników wysokogórskich posiadających uprawnieniaIVBV.

 

IVBV/UIAGM/IFMGA to niemiecki, francuski i angielski skrót nazwy Międzynarodowej Federacji Związków Przewodnickich. Wszyscy przewodnicy IVBV przechodzą analogiczny program szkolenia, mają podobne kompetencje i noszą takie same odznaki, są one nadawane i honorowane praktycznie na całym świecie - w Ameryce Południowej, Japonii, Kanadzie, Skandynawii i krajach alpejskich, w Polsce i Słowacji. PSPW jest jedyną polską organizacją należącą do federacji IVBV.

 

Dlaczego z przewodnikiem IVBV? Lubimy góry i lubimy ludzi - to dwa filary przewodnictwa. Dokładamy do nich najwyższe możliwe do zdobycia kwalifikacje techniczne i jesteśmy gotowi, aby prowadzić Was w góry świata i z powrotem. Wasze górskie cele i satysfakcja są naszym wyzwaniem. Zapraszamy! Dane kontaktowe aktywnych przewodników można znaleźć w zakładce "Przewodnicy z licencją IVBV".

 

Co robimy? Wraz z naszymi gośćmi wspinamy się, wchodzimy na słynne lub mało znane szczyty Tatr i Alp, prowadzimy wyprawy w góry egzotyczne. Prowadzimy ski-tury, szkolenia lawinowe, jeździmy poza trasami z narciarzami i snowboardzistami i wspinamy się na lodospadach. Dbamy o bezpieczeństwo gości, zapewniamy sprzęt techniczny (uprzęże, kaski, liny, wyposażenie lawinowe) i w razie potrzeby służymy pomocą w wypożyczeniu innych niezbędnych rzeczy.Szkolimy również ludzi pragnących działać w górach na własną rękę oraz prowadzimy szkolenia pozwalające uzyskać międzynarodowe uprawnienia przewodnickie.Na tej stronie możecie znaleźć więcej informacji o przewodnictwie, listę aktywnych przewodników z danymi kontaktowymi oraz informacje o PSPW i jego historii.

bottom of page